Заразени с морбили вече има и в София, случаите растат

Заразени с морбили вече има и в София, случаите растат
03.04.2026 11:01

Продължават да растат случаите на морбили в страната. Те вече са 66.

В първите два дни на април има 14 случая. Всички новорегистрирани са деца на възраст от 0 до 15 г.

Един случай е в София-град, един – в София-област и 12 – във Враца.

От тях най-много са в община Бяла Слатина - 11. Там инфекциозното отделение в болницата е запълнено. В област Плевен установените до момента случаи на морбили са четири.

На 19 март здравното министерство разпореди провеждането на извънредна имунизация срещу морбили в страната на всички деца с пропуснати ваксини

Източник: novinite.bg

Здраве
Подобни  

Първи случай на ебола във Франция, проследяват контактните лица

24.06.2026 14:22    

Франция регистрира първия си случай на ебола, след като лекар, зав

Внимание мазут: Прониква през кожата и носи риск

Мазут продължава да изплува по плажовете на Южното Черноморие. Сигналите до РИОСВ за замърсявания с нефтопродукти са повече от 40.Д-р Радосл

СЗО: Горещата вълна в Европа застрашава здравето на хората

Генералният директор на Световната здравна организация (СЗО) Тедрос Аданом Гебрейесус предупреди, че горещата вълна в Европа „излага здравето на хо

На плажа може, в реката - не! Забраниха къпането в Дунава във Видин

В разгара на летните жеги забраниха къпането в река Дунав в началото на българския участък във Видин. То крие сериозни рискове за здравето,