Заради рекордни сметки за газ: Монтана спря топлото в училищата и администрацията

03.04.2026 14:27

Училищата в Монтана останаха без отопление от началото на април. Причината - космически сметки за газ и невъзможност на общината да ги плати. Без топло е и част от администрацията, съобщи кметът Златко Живков. Засега с парно остават само детските градини. 

Златко Живков, кмет на Монтана "Сметките ни да газ са рекордни за последните пет години, на този етап прословутите компенсирани от държавата с удължителния бюджет не се случват. Нямаме частично покритие на сметките за осветление, с  удължителният бюджет  трябваше да се покрият част от натрупаните в зимния период сметки на училищата,  до този момент такова нещо няма. Компенсациите  от държавата на този етап не се случват.."

Източник: rmtv.bg

Враца