Оръжейниците пак излизат на протест

Оръжейниците пак излизат на протест
21.04.2026 18:33
БНР - архив

Продължават протестите на служителите от военния завод "Терем-Хан Крум" в Търговище. Работниците излязоха днес на главния път София-Варна. Причината за недоволството на работниците е поредно забавяне на заплатите.

"Ако до края на седмицата не получим това възнаграждение, вече ще изоставаме с две заплати" – обясни главният инженер на завода Красимир Стоичков.

Утре, на 22 април, от 10:00 до 11:00 часа, служителите на завода отново ще са на кръговото кръстовище на пътя София-Варна, а докога ще протестират ще решават седмица за седмица.

Работниците в Терем – Търговище са недоволни и от липсата на поръчки и на яснота за бъдещето на завода.

На въпрос дали очакват положително развитие след предстоящата промяна в управлението на страната, инж. Стоичков посочи, че най-важното е да бъде решено има ли действителна нужда от този завод или не.

Системно забавяне на възнагражденията и неяснотата за бъдещето на предприятието беше причината за поредицата протести и миналата година.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Прогресивна България: Вдигаме данъка за второ жилище, да се купуват за живот, а не за спекула

22.06.2026 22:12    

"Идеята е третия и четвъртият имот да имат малко по-ви

Антон Кутев: Искаше ми се да вървим много по-бързо, искаше ми се да сме много по-решителни

„Бих желал да сме свършили много повече работа в Народното събрание досега, но направихме някои неща, които са важни – променихме начин

Иван Шишков: Къщите в "Баба Алино" трябва да бъдат съборени, няма друго решение

Хубаво е Олег Невзоров да разкаже кой създаде у него впечатлението, че в нашата държава може да направи неща, които нямат нищо общо със закона. Пос

Йотова ще награди най-успешните участници в "Спортувай с президента"

Във вторник, на международния ден на Олимпизма, президентът Илияна Йотова ще награди учениците с най-добри резултати на "Президентския тест" от ини