Асен Василев: С изумление и малко тъга наблюдавам бурята в чаша вода по повод Манол Пейков

22.04.2026 13:17

С изумление и малко тъга наблюдавам бурята в чаша вода по повод Манол Пейков. Това написа в профила си във "Фейсбук" лидерът на "Продължаваме Промяната" Асен Василев.

"Манол Пейков беше поставен на избираемото второ място в листите. Изместен е на трето от друг кандидат на “Да България”. Тази гражданска активност може само да ни радва", отбелязва той.

"Личните ми преференции в Пловдив са 5126. Повече от преференциите на двамата кандидати на “Да България” взети заедно и повече от личните ми преференции в Хасково", изтъква политикът.

"Тъй като, както и Божидар Божанов каза вчера, няма никакви предварителни договорки, нормално и уважително към избирателите е да вляза от избирателния район, където имам повече преференции. Въпреки това, понеже става дума за двама кандидати на “Демократична България”, ако колегите от “Да България” и ДСБ се обединят около мнението, че е по-важно за тях да вляза от Хасково, ще се съобразя с тяхното мнение", пише Василев.

"Винаги в “Продължаваме Промяната” сме били фокусирани върху привличането на повече избиратели, симпатизанти и членове, а не върху това как да спънем другарчето. Този тип апаратни игри и интриги не помагат на общата кауза. Имаме много по-големи и отговорни задачи. И те могат да бъдат решени само от истински отбор", добавя партийният лидер.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Пълен шок с цените: 9 евро за таратор по морето – какво има в него?!

23.06.2026 09:46    

Рибената супа в заведение на плажа в Созопол струва 10,70 евро, а

В Слънчев бряг: Украинец умря на масата, румънец се удави

Двама чужденци са починали в Слънчев бряг в понеделник следобед.Тялото на 51-годишен украинец е откарано в съдебна медицина на аутопсия, сле

Иван Шишков вади разкрития за „Хемус“, Тристранката заседава извънредно

Днешният ден бележи динамично развитие по ключови теми от държавното управление, регионалната политика и социалния сектор в България.

Киселова: Позицията на ПБ - "можем да прокараме каквото си искаме", може да им изиграе лоша шега

Ако върнем лентата назад и видим как този правно-държавен-общински-частен спор се разрастваше и все повече институции са намесени в него, могат да