Христанов: Шефове на губещи държавни предприятия са с по-високи заплати от министрите

27.04.2026 21:02


Шефове на губещи държавни предприятия са получавали месечно между 14 000 и 15 000 лева. Това съобщи в изявление във Фейсбук служебният министър на земеделието Иван Христанов.

"Показвам конкретни данни – директори на държавни предприятия с десетки хиляди лева възнаграждения за тримесечие, докато предприятията трупат загуби от милиони. Това е безочие", категоричен е той.

"Всички без изключение – на загуба. Всички без изключение – с високи заплати. И в същото време – липса на резултати и елементарна логика", подчертава служебният министър.

"Аз съм “ЗА” високите заплати. Те привличат добри специалисти. Но само когато има резултати. Когато има растеж. Когато има управление. Не когато системата е в разруха", подчертава той.

"Затова действам. Изисках пълен доклад. Връщам се от Люксембург утре и започваме корекция на възнагражденията", уверява Христанов.

"Няма да позволя държавни предприятия да бъдат доени, докато потъват. Няма да има "последни седмици", в които някой да си раздава бонуси.
Така се управлява държава – когато спреш безочието и върнеш справедливостта", завършва Иван Христанов.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Николай Денков: В „Прогресивна България“ има хаос, който е крайно време някой да подреди

„Прави ми впечатление, че от цялата дискусия изчезна едно изречение, което беше първо в един пост на премиера Радев по време на кампанията. И

DARA се оттегли от фестивал в Баку заради участие в него на руски изпълнители

Победителката от „Евровизия“ DARA вече няма да участва в музикалния фестивал Dream Fest, който ще се проведе на 23 юли в Баку, Азербайджан. Решение

След среща на Демерджиев с представител на САЩ: Визите за българските граждани в САЩ остават

Визите за българските граждани в САЩ остават. Това стана ясно след среща между вътрешния министър Иван Демерджиев и заместник-подсекретаря по страт