Шествие-митинг отбелязва Деня на труда на 1 май в София

29.04.2026 10:32

На 1 май в София ще се проведе шествие-митинг по повод Деня на труда и международната работническа солидарност. То ще започне в 11:30 ч. със сборен пункт езерото „Ариана” до Лятната сцена в Борисовата градина.

Българската социалистическа партия кани всички синдикални и лявоориентирани организации и партии и трудещи се хора да вземат участие, обединени под надслов: „Работим, а сме бедни! Стига! Втори живот няма!”.

На събитието традиционно ще бъде отбелязан и Празникът на левия печат, с обособени щандове с лява литература. Програмата предвижда още акценти върху ранната кариерна ориентация на подрастващите, както и интеграцията на хората с увреждания на пазара на труда.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Николай Денков: В „Прогресивна България“ има хаос, който е крайно време някой да подреди

„Прави ми впечатление, че от цялата дискусия изчезна едно изречение, което беше първо в един пост на премиера Радев по време на кампанията. И

DARA се оттегли от фестивал в Баку заради участие в него на руски изпълнители

Победителката от „Евровизия“ DARA вече няма да участва в музикалния фестивал Dream Fest, който ще се проведе на 23 юли в Баку, Азербайджан. Решение

След среща на Демерджиев с представител на САЩ: Визите за българските граждани в САЩ остават

Визите за българските граждани в САЩ остават. Това стана ясно след среща между вътрешния министър Иван Демерджиев и заместник-подсекретаря по страт