Царят и царицата няма да ходят в Стокхолм на тържествата за 80 г. на шведския крал Карл VI Густав

29.04.2026 18:39


Цар Симеон II и царица Маргарита няма да присъстват на тържествата в Стокхолм по повод 80-ата годишнина на шведския крал Карл VI Густав. Това стана ясно от съобщение на секретариата на Н.В. Цар Симеон II във Фейсбук.

"Поради множеството запитвания информираме, че Царят и Царицата няма да присъстват на тържествата в Стокхолм по повод 80-ата годишнина на шведския крал Карл VI Густав. Въпреки личната покана, която се получи, Царското семейство реши, че на тяхната възраст подобни официални церемонии са им в тежест", съобщават от секретариата.

"На 19 април 2026 г. Негово Величество гласува на изборите за Народно събрание в българското посолство в Мадрид. Царят е в Испания по повод 65 години от сватбата на близки роднини на Техни Величества", допълват от секретариата.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Николай Денков: В „Прогресивна България“ има хаос, който е крайно време някой да подреди

„Прави ми впечатление, че от цялата дискусия изчезна едно изречение, което беше първо в един пост на премиера Радев по време на кампанията. И

DARA се оттегли от фестивал в Баку заради участие в него на руски изпълнители

Победителката от „Евровизия“ DARA вече няма да участва в музикалния фестивал Dream Fest, който ще се проведе на 23 юли в Баку, Азербайджан. Решение

След среща на Демерджиев с представител на САЩ: Визите за българските граждани в САЩ остават

Визите за българските граждани в САЩ остават. Това стана ясно след среща между вътрешния министър Иван Демерджиев и заместник-подсекретаря по страт