Махат оградата на „Княжеска градина“, но не и около Паметника на съветската армия

30.04.2026 11:52

Поради отпаднала необходимост, Областна администрация на област София премахва външната ограда, която ограничава достъпа на гражданите до площи от парк „Княжеска градина“, съобщиха оттам.

Районът ще бъде обезопасен в рамките на днешния ден до приключване на дейностите.

"От съображения за безопасност на столичани и гостите на София се запазват загражденията около постамента на Паметника на съветската армия - до финализиране на концепцията за развитие на пространството в парка", казва областната администрация.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Николай Денков: В „Прогресивна България“ има хаос, който е крайно време някой да подреди

„Прави ми впечатление, че от цялата дискусия изчезна едно изречение, което беше първо в един пост на премиера Радев по време на кампанията. И

DARA се оттегли от фестивал в Баку заради участие в него на руски изпълнители

Победителката от „Евровизия“ DARA вече няма да участва в музикалния фестивал Dream Fest, който ще се проведе на 23 юли в Баку, Азербайджан. Решение

След среща на Демерджиев с представител на САЩ: Визите за българските граждани в САЩ остават

Визите за българските граждани в САЩ остават. Това стана ясно след среща между вътрешния министър Иван Демерджиев и заместник-подсекретаря по страт