БСП: Очакваме от правителството нормализация, справедливост и адекватни решения

08.05.2026 11:29

България има ново правителство. Да му пожелаем успех. Всички изпитваме на гърба си необходимостта от политическа нормализация, възстановена държавност, справедливост и адекватни управленски решения. Българската социалистическа партия ще подкрепя усилия в тази посока и ще бди срещу отклоняването от нея.

Отношението ни към това правителство ще се определя от неговите действия. То ще среща разбиране за подходящи и крайно належащи промени в съдебната система – най-болната българска власт! Очакваме провеждане на независима и разумна външна политика. Отправяме и предупреждение, че откъслечни полумерки в областта на икономиката няма да успеят да се противопоставят ефективно на връхлитащите кризи, застрашаващи стандарта на живот на българските граждани, прекалено много от които продължават да живеят под или около прага на бедността. Пътят на вземането на нов дълг не е път към по-светло бъдеще.

Ще настояваме и ще предлагаме смели, дълбоки реформи в ключовите обществени системи, които единствено могат да смекчат чудовищните неравенства и да преодолеят убийствената демографска криза. Ще спазваме демократичния принцип за сто дни толеранс към новата власт и ще градим. Ще градим лява и социално отговорна политическа алтернатива, от която несъмнено ще имаме нужда.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Теменужка Петкова за бюджета на Радев: Разходите са с 3 млрд повече от кабинета "Желязков"

24.06.2026 22:54    

А управляващите днес от “Прогресивна Българи

ДПС е в отлично политическо здраве и остава незаобиколим фактор в българската политика

ДПС Е В ОТЛИЧНО ПОЛИТИЧЕСКО ЗДРАВЕ И ОСТАВА НЕЗАОБИКОЛИМ ФАКТОР В БЪЛГАРСКАТА ПОЛИТИКА Олигархичните медии, свързани с кръга “Капит

Васил Велев: Този бюджет е по-реалистичен, стъпва се на здрава основа

Проектобюджетът на правителството поставя началото на „финансово вразумяване“, но мерките в него не са достатъчно амбициозни. Това коментира в пред

12-годишна пропадна в шахта в София

12-годишно момиче падна в шахта в района на комплекс „Червено знаме“ в София. Сигналът за инцидента е подаден малко преди 18 часа, след което на мя