„Кошница с грижа“ се разраства с участието на още пет търговски вериги

„Кошница с грижа“ се разраства с участието на още пет търговски вериги
22.06.2026 13:50

Още пет търговски вериги се включват в националната инициатива „Кошница с грижа“ в подкрепа на потребителите и на българските производители. В началото на настоящия месец министър-председателят Румен Радев обяви началото на стратегическото партньорство между търговските вериги и правителството, чиято цел е да гарантира стабилност, предвидимост и социална отговорност към българските граждани във време на криза и инфлация. Инициативата е с хоризонт от минимум 6 месеца и предвижда отстъпка от най-малко 15% спрямо редовната продажна цена на продукти от първа необходимост.

На старта на проекта доброволно се включиха осем търговски вериги – „Билла“, „Кауфланд“, „Лидл“, „Метро“, „Фантастико“, „ЦБА“, „Минимарт“ и „ДАР“. Желаещите да участват се увеличават като към инициативата се присъединяват още пет вериги – „Мерканто“, „РАЙ“, „Бурлекс“, „BulMag“ и „Макао“.

Сред приоритетите на националната инициатива „Кошница с грижа“ е също стимулирането на българското производство чрез насърчаване включването на продукти от родни фермери и преработватели в селектираната потребителска кошница. Инициативата има потенциал да се превърне в национален модел за прозрачно ценообразуване, ограничаване на спекулативни практики и изграждане на устойчиви механизми за подкрепа на потребителите и стабилност на пазара.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

С кола до Гърция: Новите правила, за които българските шофьори масово не знаят

Шофирането в Гърция изисква стриктно спазване на правилата за движение и новите, завишени санкции.Основни ограничения на скоростта

Радев пред МВФ: Правителството работи за промяна в икономическия климат и за привличане на инвестици

Правителството работи за качествена промяна в икономическия климат и за привличане на инвестиции с висока добавена стойност, които да подкрепят мод

Делян Добрев официално подаде молба за напускане на парламента

Делян Добрев е подал молба за прекратяване на правомощията му като народен представител в 52-то Народно събрание, съобщиха за ФОКУС от пресцентъра