Добрев: Борих се мъжки, отстоявах принципите си и се гордея с това. Феновете: ГЕРБ няма да е същата!

22.06.2026 14:05

След като обяви, че напуска политиката, Делян Добрев излезе със специално послание към неговите симпатизанти, които във Фейсбук създадоха група “Армията на Добрев”.

Ето какво им написа "острието" на ГЕРБ:

Има моменти, в които човек усеща, че е дал всичко от себе си и е време да се оттегли. Този ден за мен е днес. 

Борих се мъжки, отстоявах принципите си до край и се гордея с това. 

Вие сте тези, които ми давахте сили! Благодаря ви! Благодаря сърдечно на цялата Армия на Добрев. 

Сигурен съм в младото поколение политици! Стискам им палци да постигнат повече от нас! 

"Ще продължа да помагам и да участвам в партийния живот, но съм преценил да дам път на младите. Благодаря на Бойко Борисов, че ми е давал възможност през всичките тези 20 години и ме е подкрепял", обяви Добрев в събота в Раковски.

Коментарите под поста му са десетки и всичките изразяват огромното си съжаление за неговото напускане. Феновете на Добрев споделят, че ГЕРБ в момента е в тежко състояние и че няма такава фигура, която да го замести. Освен това мнозина искат да научат истинските причини за неговото напускане.

Ето малка част от коментарите под поста на Добрев:

Силно съм притеснена от това, че младите трябва да поемат щафетата, когато личности се оттеглят. Кой разпознава младите, когато до тях няма хора създали и наложили ГЕРБ? Аз виждам, че младите без подкрепата на старейшините нямат капацитет да постигнат спойка с хората.

Г-н Делян Добрев ,много,много съжалявам,че сте взели това решение,но уважавам избора ви! Успех ви желая! А,за Герб....изгубихте един стойностен човек! Началото на края!.......

Успех! Индианците казват, че ако установиш, че яздиш мъртъв кон, трябва да слезеш. Моментът дойде. Бяхте един от малкото, които истински уважавах.

Вие сте лидера заради който стоят минимум 100 хиляди гласоподаватели в ГЕРБ, и все пак както каза титана на мисълта - Кирцата: "Всеки сам си преценя!"

Г-н Добрев, Вие сте "Острието" на ГЕРБ и любимец на повечето членове и симпатизанти на партията! Много хора гласуваха за ГЕРБ заради Вас! Не знам каква е истинската причина да напускате точно в този момент, но знам, че без Вас, партия ГЕРБ няма да е същата, за съжаление! 

Жалко. Много ми е мъчно. Дори не видяхме приемниците колко са надеждни, кадърни, лоялни и т.н., дори намек за такива не видяхме. Напускането на НС без да си изкарате мандата е спешност, а не някаква приемственост, до която се е стигнало след доказването на нечии качества, за да отстъпвате вие. Много тъжно!

Всяко зло за добро. Пожелавам ви по-голям личен успех от този, който постигнахте в ГЕРБ.

Ти ме отказваш да отида до урната човек!!!Потенциала и бъдещето ти са за лидер на ГЕРБ,а ти хвърляш пишкира...Много съм разочарован,много!

Господин Добрев,няма да е същото,без Вас.На дъното сме,и точно сега България има нужда от хора,като Вас.Винаги ще имате уважението ни,защото сте истински. Ние вашите поддръжници,имаме една отличителна черта,когато обичаме и уважаваме,е за цял живот.Бъдете здрав.

Знаех си че този ден наближава. И се опасявах, че ще стане точно така. Жалко, че влизаме в един период до болка познат, период на иванкостовци, сергейстанишевци, на ахмеддогановци и вся осталная раZZистка сволоч. Имах очаквания, че Бойко Борисов има план за бъдещето на ГЕРБ, но явно не е така. Тъжно. България отново затъва. Явно "спасението" е навън завинаги.

Очаквах това да стане, г-н Делян Добрев, и уважавам решението Ви. Убедена съм, че много Ваши симпатизанти са разочаровани, защото не сте спестявали критики и сте показвали смелост и достойнство. Аз също.

Но да знаете, че всички ние, които сме Ви вярвали, ще очакваме да чуем от Вас цялата истина, заради която се оттегляте, когато решите и когато сте готов. Не сте от тези, които първи напускат потъващия кораб. Ако беше така, щяхте да напуснете още след създаването на “сглобката”.

Бъдете здрав, Вие и семейството Ви, и успявайте във всичко с чест!

През последните няколко години Бойко Борисов и Делян Добрев играеха доброто и лошото ченге пред електората на ГЕРБ по отношение на коалициите, в които партията влезе, за да остане в управлението. Най- яркият пример беше острото им противостояние по отношение на т.нар. сглобка с "Продължаваме промяната – Демократична България" за съставяне на ротационно правителство.

В предаването "Тази неделя" Даниел Митов направи всичко възможно да омаловажи труса, представяйки го като нещо съвсем естествено, тъй като "една партия винаги трябва да се обновява" и не спести похвали по адрес на своя колега: "Делян Добрев е добър приятел, великолепен експерт и специалист. Съжалявам, че е взел решение да се оттегли, защото работим прекрасно с него и се познаваме от години. Но това е негово лично решение. Очевидно в момента му е достатъчно политиката, има с какво друго да се занимава"уточни Митов.

Той побърза да уточни, че Добрев няма да скъса напълно с партийния живот. 

"Господин Добрев беше заявил, че иска да обърне повече внимание на личните си дела. Това, което мога да кажа за него, е, че е един от най-добрите, ако не и най-добрият енергиен специалист в България през последните десетилетия. Прекрасен колега. Пожелавам му успех". Това заяви пред БНТ лидерът на СДС Румен Христов по повод желанието на Добрев да се оттегли от активната политика.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

България влиза в режим „суша - порои“

22.06.2026 16:19    

България и Балканите навлизат в нов опасен климатичен режим на ряз

Бившият главен архитект на Хасково, Деляна Панайотова, е новият началник на ДНСК

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Шишков назначи арх. Деляна Панайотова за началник на Дирекцията за национален строител

В София: Нови 25 чужденци са назначени като шофьори в автобусния градски транспорт

Нови 25 чуждестранни шофьори са назначени в градския автобусен транспорт в София, съобщиха от „Столичен автотранспорт“. От нача

Радев назначи бивш депутат на Доган за зам.-министър в икономиката

Със заповед на министър-председателя Румен Радев на длъжността заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията е назначен Левен