България надигра Италия с 3:2 гейма в Лигата на нациите. Отделните части в словенската зала арена "Стожице" приключиха 18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9. Това бе първа среща от група "6" в Любляна.
Двубоят бе своеобразен реванш за волейнационалите ни, които загубиха във Филипините финала на Световното първенство миналият септември с 1:3 срещу "адзурите".
Селекционерът ни - Джанлоренцо Бленджини извърши една рокада в състава спрямо първия турнир в Бразилия. Георги Татаров зае мястото на Жасмин Величков.
За Италия се върна Даниеле Лавия, който пропусна Мондиала миналата есен поради травма.
Алекс Николов бе над всички с 19 точки, а Мартин Атанасов добави 14. От италианците Камил Ричлицки се отчете с 18 точки.
Това бе първи успех за "лъвовете" от Европейските игри в Баку през 2015-а. Оттогава имахме 10 последователни поражения от "Скуадра адзура". Сънародниците ни се изкачиха на седмо място с 8 точки (3 успеха, 2 загуби). Италия е на трето място, имайки 10 точки (3 победи, две поражения).
