Волейболните национали на България победиха с 3:2 гейма (18:25, 25:20, 25:23, 19:25, 15:9) световния шампион от Италия в мач от Лигата на нациите, игран в Любляна. Двубоят беше повторение от финала на първенството на планетата миналата година във Филипините.
В решаващия пети гейм националите доминираха, като преднината им достигна до пет точки при 12:7 точки. При 14:8 българите имаха пет поредни мачбола и ликуваха при втория.
За нашия отбор това беше първи успех срещу Италия от 2015 година.
Селекционерът Джанлоренцо Бленджини започна със: Симеон Николов, Мартин Атанасов, капитанът Алекс Грозданов, Илия Петков, Александър Николов, Аспарух Аспарухов и либеро Дамян Колев.
Най-резултатен за България беше Александър Николов с 19 точки.
