Откриха жътвената кампания в Монтанско. Тази сутрин в с. Мадан дадоха символичен старт на най-важните дни за производителите. Председателят на Съюза на зърнопроизводителите от област Монтана Николай Синигерски заяви за RM TV, че заради обилните валежи през последните дни жътвата в региона ще започне след два-три дни, когато условията позволят навлизането на техниката в полетата. По думите му посевите са в много добро състояние и при стопанствата, които са извършили необходимите агротехнически мероприятия, се очакват добиви от пшеница между 650 и 700 килограма от декар.
