Отстраняването ми е поръчка! Конфликт на интереси няма, къде аз съм се обогатила?!
Това попита уволненият изпълнителен директор на НДК Андрияна Татарова в ефира на БНР.
Тя определи освобождаването си като "бухалка".
В четвъртък министърът на културата Евтим Милошев съобщи пред депутатите от парламентарната комисия по културата и медиите, че я освобождава от поста, а в началото на месеца той разкри, че тя е с месечна заплата от 13 660 евро, а оглавяваното от нея дружество е с близо 49 млн. евро загуба – нещо, което Татарова отрече още тогава.
През седмицата Върховният административен съд окончателно потвърди решението, с което на Татарова е наложена глоба от 5 000 лева заради конфликт на интереси, защото е сключила договор със сина си за наем на зала в НДК.
Татарова не уточни от кого идват атаките, но твърди, че те са планирани и обвини министъра на културата Евтим Милошев, че се фиксирал в първите си дни на поста върху нея и НДК.
"НДК е на амортизационна счетоводна загуба. Всички тези атаки са планувани и са ясни. Единствената цел на това нещо е да се ограбят парите на НДК, които в момента ги има и разбира се едни имоти! Това е единствената цел с моето махане", каза пред БНР Татарова и сподели, че най-вероятно вече има човек, който да заеме нейния пост, защото "цялата тази кампания е целенасочена и фокусът на министъра е да разпилее единственото работещо дружество в цялото портфолио на министерството на културата", твърди още Татарова.
