След скока на цените: Румънците инсталират газови уредби на колите си

След скока на цените: Румънците инсталират газови уредби на колите си
25.03.2026 09:50

Румънците масово започнаха да инсталират газови уредби в автомобилите си в търсене на решения за намаляване на разходите си за гориво, след като цените на бензина и дизела скочиха драстично, отбелязва в свой материал по темата Диджи24.

Заявки за услугата има от всички градове на страната, а в автосервизите вече се образуват и опашки.

„Днес имаме 56 заявки. В нормален ден са около 10. Графикът ни е пълен за две, дори три седмици напред. В сравнение с миналата година през март продажбите са се удвоили“, споделя Силвиу Райча, който е сервизен мениджър.

Цената на монтажа варира в зависимост от автомобила и струва между 4 500 и 9500 леи (813 и 1864 евро). Шофьорите са убедени, че инвестицията си струва и че ще намали разходите им с около 50 процента.

През последните седмици в Румъния се наблюдава и друга тенденция – увеличава се интересът на клиентите към хибридните модели, най-вече защото консумират значително по-малко гориво, отбелязва Диджи24.

На 18 март в страната бе регистрирано най-голямото увеличение на цените на горивата от началото на войната в Иран. Предстои правителството да приеме спешно постановление, с което ще обяви кризисна ситуация на пазара на петрол и петролни продукти и ще определи мерки за защита на икономиката и населението по време на тази криза.

Източник: novinite.bg

Свят
Подобни  

Жега във Франция: Затворени училища и ограничена консумация на алкохол

22.06.2026 15:01    

Властите във Франция поставиха над една трета от

Подкрепен от Тръмп кандидат обяви победа в Колумбия, опозицията оспорва резултата

Оспорван балотаж на президентските избори в Колумбия завърши с минимална победа за кандидата на крайната десница Абелардо де ла Есприела, който спо

Брекзит на 10 години: Великобритания с по-слаб растеж, по-високи разходи и продължаваща несигурност

Десет години след референдума от 2016 г. последиците от решението на Обединеното кралство да напусне Европейския съюз продължават да оформят негова

Киър Стармър подаде оставка като министър-председател на Великобритания и лидер на Лейбъристката партия

Киър Стармър обяви, че се оттегля както от поста министър-председател на Обединеното кралство, така и от лидерството на Лейбъристката партия, след