"Сънди телеграф": Афганистанци и нигерийци идват на Острова с визи за Украйна

"Сънди телеграф": Афганистанци и нигерийци идват на Острова с визи за Украйна
12.04.2026 15:01
Pixabay

Хиляди мигранти от Азия, Африка и Близкия изток са дошли във Великобритания по линия на правителствената схема за безплатни визи за Украйна, разкрива вестник "Сънди телеграф".

Близо 3500 визи са били издадени на мигранти от 112 държави - включително Афганистан, Нигерия, Ирак, Иран, Индия и палестинските територии - по двете схеми, предлагащи убежище на украинци, бягащи от инвазията на Владимир Путин. Те са отговаряли на условията като членове на семействата на украинци в схемите, които са позволявали на кандидатите да дойдат във Великобритания или защото имат семейство във Великобритания, или защото им е било предложено настаняване от британци по програмата за спонсорство "Домове за Украйна".

Схемите са създадени от предишното правителство, но продължават да се изпълняват и по времето на лейбъристите, тъй като войната между Русия и Украйна навлиза в петата си година.

Една на всеки 80 визи, издадени на малко над 279 000 души, е за неукраински гражданин, според данни на Министерството на външните работи, анализирани от "Сънди телеграф". Най-много от тях са руснаци, следвани от нигерийци, афганистанци, иракчани, молдовци, турци, индийци, беларуси, иранци и египтяни.

Източник: novinite.bg

Свят
Подобни  

Жега във Франция: Затворени училища и ограничена консумация на алкохол

22.06.2026 15:01    

Властите във Франция поставиха над една трета от

Подкрепен от Тръмп кандидат обяви победа в Колумбия, опозицията оспорва резултата

Оспорван балотаж на президентските избори в Колумбия завърши с минимална победа за кандидата на крайната десница Абелардо де ла Есприела, който спо

Брекзит на 10 години: Великобритания с по-слаб растеж, по-високи разходи и продължаваща несигурност

Десет години след референдума от 2016 г. последиците от решението на Обединеното кралство да напусне Европейския съюз продължават да оформят негова

Киър Стармър подаде оставка като министър-председател на Великобритания и лидер на Лейбъристката партия

Киър Стармър обяви, че се оттегля както от поста министър-председател на Обединеното кралство, така и от лидерството на Лейбъристката партия, след