Хора с увреждания протестираха пред сградата на СО

Хора с увреждания протестираха пред сградата на СО
05.05.2026 17:30
БТА

Под надслов "Лична мобилност и право на достоен живот“ хора с увреждания проведоха акция пред сградата на Столичната община. В Международния ден за протест на хора с увреждания, те настояха за възможността си да се придвижват без проблем в градска среда.

Пред Радио София протестиращите заявиха:

"Аз съм незряща. Всички колонки по спирките изписват кога идват автобусите, трамваи, тролеи, преди говореха. Сега нито една не говори“.

"В центъра за 2 години премахнаха над 100 паркоместа за хора с увреждания. Те искат да ни изгонят от София“.

"Недопустимо е да тръгнеш на разходка и да станеш заложник на софийските асансьори в метрото“.

Източник: novinite.bg

България
Подобни  

Гълъб Донев представи проектобюджета: Няма да отнемаме права и да намаляваме доходи (ВИДЕО)

24.06.2026 17:00    

Няма да отнемаме права и да намаляваме доходи. Това заяви финансов

Новият състав на ЦИК: Ще работим за повишаване доверието на обществото в изборния процес

Първото заседание на Централната избирателна комисия (ЦИК) започна днес в 14:00 ч.  "Аз и чл

Емил Радев: Завеждам дело срещу Терзийски! Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници!

 Ще заведа дело срещу депутата от ПП Йордан Терзийски и срещу всеки, който се опитва да въвлича мен и семейството ми в скандала &bdquo

Белобрадова, ДБ: Нужни са образователни промени за децата с хронични заболявания

90 ученици са приети в столични гимназии по реда за деца с хронични заболявания след тазгодишното Национално външно оценяване след 7. клас,