Радев назначи бивш депутат на Доган за зам.-министър в икономиката

22.06.2026 16:06


Със заповед на министър-председателя Румен Радев на длъжността заместник-министър на икономиката, инвестициите и индустрията е назначен Левент Орхан Мемиш.

Той бе депутат от групата на Алианса за права и свободи на Ахмед Доган в 50-ото НС.

Росен е на 3 юли 1985-а в Силистра. По образование е икономист. Оглавяваше Комисията по електронно управление и информационни технологии.

Кой е Левент Мемиш?

Левент Орхан Мемиш е български политик и икономист, роден на 3 юли 1985 г. в Силистра. Владее английски и турски език.

Той е син на Орхан Мемиш, дългогодишен кадър на ДПС и бивш народен представител във Великото народно събрание.

Политическа кариера

Левент Мемиш влиза в активната парламентарна политика след изборите през юни 2024 г., когато е избран за депутат от листата на ДПС в 20 МИР – Силистра. След разцеплението в партията напуска парламентарната група на ДПС и застава на страната на Ахмед Доган.

На парламентарните избори през октомври 2024 г. е избран отново за народен представител от коалицията „Алианс за права и свободи“ (АПС), формирана около Ахмед Доган.

В 51-вото Народно събрание е председател на Комисията по електронно управление и информационни технологии, както и член на Комисията по културата и медиите.

Източник: epicenter.bg

България
Подобни  

Измериха съпротивлението на асфалта на автомагистрала „Хемус“

22.06.2026 18:01    

Пътният експерт Диана Русинова разпространи данни от специализиран

КЗК глоби две фирми за фалшиво масло

Комисията за защита на конкуренцията наложи тежки финансови санкции на две български компании заради разпространение на фалшиво краве масло на паза

Започна Международният военен турнир „Най-добър войн 2026“

С откриваща церемония в Националния военен университет „В. Левски“ днес официално бе дадено началото на Международния военен турнир &bd

Кметът Васил Терзиев: Трудно е да говориш за Витоша без София

Приветствам днешния разговор за бъдещето на Витоша. Всяка стъпка напред е добра новина. Това коментира в социалната мрежа кметът на столица